BEDESTEN’DE İNŞAAT ÇALIŞMALARI HIZLANDI

Belediye Başkanı Mustafa Güler, ikmal ihalesinin yapılmasının ardından bedesten’de inşaat çalışmalarının ivme kazandığını söyleyerek, 2021’in ortalarında burayı teslim almayı hedeflediklerini kaydetti.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Nisan ayında ikmal ihalesi yapılan Bedesten’de inşaat çalışmalarının hızla ilerlediğini söyledi.

Tavşanlı’nın ticari hayatını canlandıracak olan büyük proje Bedesten’i 2021’in yaz aylarında teslim almayı beklediklerini dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Bedesten inşaatımız ilk ihaleyi alan firmadan kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle bir müddet durmuştu. Gerekli yasal işlemlerin ardından ikmal ihalesini Nisan ayında yaparak yeni firmamızı belirlemiştik. Görüyoruz ki, yeni müteahhit firma gayet sağlam. İnşaatlar çok hızlı ilerliyor. Bedesten’i önümüzdeki yılın yaz aylarında teslim almayı hedefliyoruz. Şehrimizin ticari hayatına canlılık kazandıracak olan bu projemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yüklenici firmanın bu tempoda çalışmalarını sürdürmesi durumunda Aralık ayında iç mekanda ince işçiliğin başlatılması, dış duvarlarda ise ısı yalıtımının bitirilmesi ön görülüyor. Bu da önümüzdeki yıl Haziran ayının ikinci diliminde inşaatın tamamlanarak teslim etme aşamasına getirilmesi anlamına geliyor.

PAYLAŞ