Bayramda fedakâr baba örneği devam ediyor

Bayram alışverişlerinde son günlere girilirken aile sıralamasında Baba Fedakârlığı devam ediyor.

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde 25 yıldır ayakkabı işletmecisi olan Vedat Özen, vatandaşın Ramazan Bayramı hazırlıklarında sona yaklaştığını ifade ederken son güne kalmamaları konusunda uyardı.

“Son güne bırakmayın”

25 yıldır Ayakkabı işletmeciliği yaptığını https://www.kutahyaninsesi.com/ haber sitesine söyleyen Özen, “Ramazan Bayramı’na az bir süre kaldı. Bu sebepten işlerimiz yoğunlaşmaya başladı. Özellikle iftardan sonra vatandaşlarımızın yoğunlaşması artıyor. Bir de bizim milletimizde olan bir özellik var, her şeyi son zamana bırakıyor. Onun için arife günü ya da bir gün öncesi işlerin daha yoğun olmasını bekliyoruz.  Vatandaşlarımızın genel alışverişlerini de ayakkabı alışverişlerini de son güne bırakmamalarını tavsiye ederim. Çünkü ayakkabı sıkabilir veya ayağa tam oturmayabilir. Ayağın alışması birkaç günü bulur” dedi.

“Fedakâr baba örneği devam ediyor”

Müşterilerin ayakkabı alma noktasındaki önceliklerinden bahseden Vedat Özen, “Vatandaşımız dükkânımıza geldiğinde ilk olarak çocuklarına sonra hanımlarına en sonda babalar yani kendilerine ayakkabı bakıyor. Bizim Türk toplumunda ‘fedakâr baba’ örnekleri çoktur bu sebepten arefe günlerinde genellikle babalar gelip ayakkabı bakıyor.  Herkese iyi ve mutlu bayramlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ