Bayram öncesi vatandaş uyarıldı

Ramazan Bayramı öncesi vatandaşlara uyarılar gelmeye başladı.

“Can ve mal güvenliğiniz için gerekli önlemleri alın”

Ramazan Bayramı tatilinin hafta sonuyla birlikte 9 gün olması dolayısıyla vatandaşların birkaç günlüğüne evlerinden ayrı kalabilecekleri belirtilirken, İl Emniyet Müdürlüğünce vatandaşların muhtemel hırsızlıklara karşı gerekli önlemleri almaları istendi. Ayrıca bayram süresince trafikte yaşanacak yoğunluk göz önüne alınarak, can ve mal kaybının önlenmesi açısından gerekli önlemlerin alınması ve trafikte daha dikkatli seyredilmesi gerektiği ifade edildi.

Emniyet’ten sıkı denetim

Kütahya İl Emniyet müdürlüğü vatandaşların huzur ve refahını temin etmek amacıyla ekiplerin artırıldığını ve denetimlerin sıklaştırıldığını açıkladı. Ayrıca seyir halinde aralıklarla dinlenilmesi tavsiyesi de geldi.

Tatlı bayram acıya dönüşmesin

Yetkililer Ramazan Bayramının gelmesiyle birlikte sindirimi en zor besinlerden biri olan tatlı türlerinin dikkatli tüketilmesi gerektiği konusunda uyardı. Yüksek tansiyon, seker hastalığı ve kalp/damar hastalığı bulunan kişilerin Ramazan Bayramında diyet tatlılarını tercih etmeleri ve tüketimde aşırıya kaçmamaları sağlıkları açısından uygun olacağı kaydedildi.

Bayram namazı kaçta?

Müftülükten alınan bilgiye göre Bayram namazının 07,01 olduğu belirtildi. Tüm ilçelerde ise Altıntaş 07:01, Aslanapa 07:01,  Çavdarhisar 07:02, Domaniç 07:02, Dumlupınar 07:01, Emet 07:04,  Gediz 07:03, Hisarcık 07:04, Pazarlar 07:05, Simav 07:05, Şaphane 07:04 ve Tavşanlı 07:03 saatlerinde bayram namazı kılınacak.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ