Başkan Güler’den Büyük destek

Tavşanlı Belediyespor’un ilk kongresi yapıldı. Burada konuşan Başkan Mustafa Güler “Sportif faaliyetler için Tavşanlı’da alt yapı sorunu yok. Aktif bir çalışmayla gençlere hizmet vereceğiz” dedi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in talimatıyla kurulan Belediyespor Kulübü’nün ilk kongresi yapıldı. Tavşanlılı gençlerin sportif etkinliklere yönlendirilmesi, yetenekli sporcuların uzman antrenörlerin himayesinde gelişim göstermesi amacıyla kurulan spor kulübünde 3 branşta seçmeler yapıldı ve eğitim çalışmalarına start verildi. İlk etapta güreş, voleybol ve halk oyunları dallarında faaliyet gösteren kulüp tekvando, karate, okçuluk, gibi alanlarda da faaliyet gösterecek.

Divan Kurulu Başkanlığını Belediye Başkanı Mustafa Güler’in yaptığı kongrede tek listeyle başkanlığa aday olan Yapı Kontrol Müdürü Ahmet Göktürk, spor kulübünün başkanı seçildi.

Kongrede konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, her zaman gençlerin yanında olduklarını kaydederek, futbol dışında ihtiyaç duyulan her spor dalında faaliyet göstermek istiyoruz dedi.

Başkan Güler “Önce meclisimizde gençler için Gençlik ve Kültür komisyonu kurduk. Ardından spor kulübümüzü faaliyete alarak antrenör arkadaşlarımızla çalışmalarımıza başladık. Bu süreç tamda Koronavirüs salgınına denk geldi. Eğer bu salgın olmasaydı inanıyorum ki bugün yüzlerce lisanslı sporcumuzla faaliyet gösteriyor olacaktık. Tavşanlı’da bu alanda çalışacak tesislerimiz var. Gençlik Merkezi açıldı, spor salonu yenilendi ve hem Ada Stadı hemde Karakova sahaları çok güzel. Burada sadece gençlere değil, halkımıza da hizmet vermeliyiz. Her sabah bizim arkadaşlarımızın nezaretinde sabah sporu yapan yaşlısı, genci Tavşanlılıları hayal ediyorum. Bunu başaracağız” diye konuştu.

PAYLAŞ