BAŞKAN ERDOĞAN’DAN ONAY GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Yatırım Programı’nda yer alan 3 bin 91 projeye 138,3 milyar lira ödenek tahsis edildi. 25 bin 392 metrekarelik Kütahya Adliyesi Binası olarak Resmî Gazetede Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlandı.

Kütahya Adalet Sarayının proje çalışmalarının tamamlanmasıyla tahsis edilen arsa Eskişehir-Afyonkarahisar- Tavşanlı kavşağı üzerinde Gaybiefendi Mahallesinde 25 bin 392 metrekare olarak inşa edilecek.

2021 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Programda, merkezi yönetim bütçesi kapsamındaki kuruluşlar, KİT, özelleştirme kapsamındaki kuruluşlar, döner sermayeli kuruluşlar ve sosyal güvenlik kuruluşlarının projeleri yer aldı. Mahalli idarelerin ise yalnızca dış kredi ile finanse edilen projelerine programda yer verildi.

ATAM’DAN TEŞEKKÜR

Kütahya Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan yeni adliye binası ile ilgili gerekli çalışmaları yapanlara teşekkür etti.

Başkan Atam sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla şu ifadelere yer verdi:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana her platformda Kütahya Adliye binasının fiziki olarak yetersizliğini dile getirdik, üç ayrı binada hizmet vermeye çalışmanın, bu parçalanışın dahi yetersiz kaldığını, bunun birçok sakıncaları ve istenmeyen durumları da beraberinde getirdiğini dillendirdik. Gerek Adalet Bakanlığı ile gerekse Milletvekillerimizle yaptığımız görüşmelerde Kütahya’mıza acilen yeni bir adliye binası yapılmasının ne kadar zorunluluk arzettiğini devamlı surette ilettik. Nihayet bu yönde çalışmalarımız ve taleplerimizin sonuç verdiğini görmek üzereyiz. Programa alınıp bu yıl yapımına başlanacak yeni Kütahya Adliye binasının 2023 yılında hizmete gireceği belirtilmektedir. Bu konudaki karar, 15 Ocak 2021 tarihli Resmî Gazetede yayınlanmıştır. İlimize, tüm meslektaşlarıma ve yargı camiamıza hayırlı olmasını dilerim” ifadelerine yer verdi.

PAYLAŞ