BAKANLIK DUMLUPINAR TEKNOKENT’E DESTEK SÖZÜ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında Dumlupınar Tasarım Teknokent’in bugünü ve geleceğinin konuşulduğu bir video konferans gerçekleştirildi.

DPÜ ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında Dumlupınar Teknokent görüşmesi yapıldı.

Video konferans yöntemiyle yapılan görüşmede DPÜ Rektörü ve aynı zamanda Dumlupınar Tasarım Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kâzım Uysal ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, Dumlupınar Teknokent Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz temsil etti. Bakanlık tarafında ise toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikler Genel Müdür Bilal Macit başkanlığındaki heyet katıldı. 

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Genel Müdür Bilal Macit’in karşılıklı iyi niyet açıklamalarıyla başlayan görüşmede Dumlupınar Teknokent’in geçmişi Prof. Dr. Hasan Göçmez tarafından özetlendi. Göçmez’in ardından söz alan Prof. Dr. Ersan Öz ise Teknokent’in günümüzdeki durumu ile gelecekte hayata geçirilmesi düşünülen planları ayrıntılarıyla anlattı.

BAKANLIKTAN TEKNOKENTE DESTEK SÖZÜ

Bakanlık tarafından Üniversiteye ve Teknokente yönelik olumlu dönüşler yapılan görüşmede Bilal Macit, Dumlupınar Teknokent’in bu gayretle devam etmesi halinde her konuda yanında olacaklarının sözünü verdi. 

Görüşme sonunda heyetler en kısa sürede Ankara’da bir araya gelme konusunda uzlaştılar.

PAYLAŞ