ATATÜRK, SAYGI VE ŞÜKRANLA ANILDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 82. yılında Simav’da saygı ve şükranla anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 82. yılında törenle anıldı.

Törende konuşan Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim; “Yaşamı; Türk milleti uğrunda harp meydanlarında geçmiş bir kahraman, Kurtuluş savaşı başkomutanı, cumhuriyetimizin  kurucusu, Türk aydınlanmasının önderi, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 82. yılında rahmet  ve  şükranla anıyoruz. Her geçen gün, her geçen yıl ilkelerin ve mücadelen daha iyi anlaşılıyor” dedi.

Hükümet konağı tören alanında düzenlenen anma törenine, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer,  ilçe müdürleri, okul müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler katıldı.

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim ve Simav Belediye Başkanı Adil Biçer Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’de sirenlerin çalmasıyla birlikte 2 dakikalık saygı duruşu icra edildi. İstiklal Marşı okundu ve bayraklar yarıya indirildi.

Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesinin hazırladığı anma programı, tören alanında gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 82. Yılı nedeniyle ilçe genelinde resim ve şiir yarışması düzenlendi. İlçe kaymakamı Türker Çağatay Halim ve belediye başkanı Adil Biçer tarafından birinci olan öğrenciler ödüllendirdi.

PAYLAŞ