981 TOKİ Konutun ihale süreci tamamlandı

500 VE 481 konut olarak 2 ayrı ihaleye çıkan TOKİ, değerlendirmelerini tamamladı ve sözleşme sürecine girildi. 500 Konutun sözleşmesi imzalanırken, 481 konutun sözleşmesi ise 13-23 Mart tarihleri arasında imzalanacak.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, TOKİ tarafından Ömerbey Mahallesi’nde yapılacak olan 981 konutluk projenin nihayet son aşamasına gelindiğini söyledi.
Buraya yapılacak olan konut sayısının daha önce 1000 olarak belirlendiğini kaydeden Başkan Güler, “1000 konut olarak çıkılan proje kapsamında, parasını yatırarak kayıt olan ancak zaman içerisinde müracaatlarını geri çeken vatandaşlarla birlikte bu sayı şu an itibariyle 981 olarak gerçekleşiyor” dedi.

SÖZLEŞMELER İMZALANIYOR
TOKİ’nin 981 konut için ihale sürecini tamamladığını ve sözleşme sürecinin başladığını ifade eden Başkan Güler, “TOKİ, toplam 981 konutla ilgili 500 ve 481 şeklinde 2 ayrı ihaleye çıktı. Netice itibariyle her iki ihaleyi de Bitaş Mühendislik ve İntek Konut ortaklığı aldı. 500 konutluk bölümün sözleşmesi imzalanırken, 481 konutun sözleşmesi de 13-23 Mart tarihleri arasında imzalanacak” diye konuştu.

Tavşanlı kamuoyunda TOKİ’nin Tavşanlı için projelendirdiği 981 konutu yapmaktan vazgeçtiği yönünde söylentilerin çıktığını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Vatandaşlarımız bu tür söylentilere kulak asmasınlar. Konut sayısı çok yüksek olduğu için yapılan ihaleye 60’yakın müteahhit firma katıldı ve bu nedenle ihale değerlendirme süreci uzadı. Sonuç itibariyle Bitaş Mühendislik ve İntek Konut ortaklığı bu konutların yapımını üstlendi. Firma yetkilileri şantiye sahası ve hafriyat alanları ile ilgili Belediyemiz ile temasa geçti. İnşallah firma önümüzdeki ay itibariyle çalışmalarına start verecek” diye konuştu.

KURA 16 HAZİRAN’DA ÇEKİLECEK.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında Tavşanlı’ya 250 konutun daha yapılacağını hatırlatan Başkan Güler, “250 konut için 2 binin üzerinde vatandaşımız başvuru yaptı. TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre bu konutlarla ilgili kura çekimi 16 Haziran’da gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ