6 BİN 500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Emet ilçesinde 6 bin 500 fidan için dikim töreni gerçekleştirildi.
Emet Bor İşletme yerleşkesinde hazırlanan alanda düzenlenen fidan dikim töreninde konuşan İşletme Müdürü Osman Zengin, yaptığı açıklamada, ” Etimaden işletmelerimiz doğaya saygılı bir şekilde üretim faaliyetlerini yürütürken, çalışmalarında çevreci yaklaşımı her zaman ön planda tutmaktadır. Dikimi gerçekleştirilecek  olan 6.500 fidanın tamamının ağaç olabilmesi için gerekli bakımları işletmemizce yapılacak olup, bundan sonra da  fidan dikim çalışmalarımız devam edecektir” dedi.
Yapılabilecek en güzel yatırımın insan sağlığı ve sağlıklı çevreye yapılacak yatırımlar olduğunu belirten Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Etimaden İşletmeleri Genel Müdürlüğü koordinelerinde Emet Bor İşletmemiz yönetiminde gerçekleştirilen 6.500 fidan dikim töreninde bulunmaktan oldukça mutluyuz. Yapılan en iyi yatırım insana ve insan sağlığı için sağlıklı çevreye yapılan yatırımdır. Ülkemizde yaptığı üretim, ihracat ve istihdamla çok büyük katkılar sağlayan Etimaden İşletmelerimizin  bu etkinliği ile de  çevreye karşı olan duyarlılığına da şahitlik ediyoruz. İşletmemiz Yapmış olduğu yatırımlarla üretimini sürdürürken insan ve çevre sağlığına gösterdiği saygıyı net bir şekilde ortaya koymuştur. Yapılan faaliyetlerden dolayı başta Eti maden İşletmeleri Genel Müdürlüğümüz olmak üzere, İşletme Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ” diye konuştu.
Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, ”İlçemizde Kızıldere mevkii olarak bilinen mevkinin yamaçlarına fidan dikimi gerçekleştiriyor. İşletmelerimiz ülkemize katma değer üretmek yanında sosyal sorumluluk kapsamında bu tür hazırladığı projeler ile ilçemizin güzelleştirilmesine diama destek vermektedir. İnşallah bundan sonrada müdürlüğümüz ve genel müdürlüğümüz ile birlikte ilçemiz giriş ve çıkışlarını yeşillendirme, daha yeşil bir Emet için birlikte çalışmaya devam edeceğiz İnşallah bu fidanlarımız tutar ve yeşil ilçemize katkı sağlar” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ