4500 KİŞİLİK AŞURE DAĞITILDI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Kütahyalı vatandaşlara aşure dağıttı. 4500 kişilik hazırlanan aşureleri belediye başkanı Işık ve Kütahya Valisi Ali Çelik birlikte dağıtımını gerçekleştirdi.

Kütahya Belediyesinin organizasyonu ile hazırlanan aşureler koronavirüs tedbirleri çerçevesince vatandaşlara dağıtıldı. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve Kütahya Valisi Ali Çelik vatandaşlara koronavirüs tedbirleri uygulanarak paketlenmiş halde aşure dağıtımı gerçekleşti.

GLUTEN HASTALARI UNUTULMADI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık glüten hastalarını unutmayarak glütensiz aşure ikramını da glüten hastalarına Kütahya Valisi Ali Çelik ile birlikte dağıtımını gerçekleştirdiler. 500 kişilik glütensiz aşure hazırlattıran Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık glüten hastalarının olduğu stant da glüten hastaları tarafından teşekkür aldı.

4 BİN KİŞİLİK AŞURE DAĞITILDI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve Kütahya Valisi Ali Çelik ile birlikte sosyal mesafe maske ve temizlik kuralları çerçevesince vatandaşlara aşure ikramında bulundular. Sosyal mesafeye uyarak vatandaşları ikaz eden görevliler aşure ikramı öncesinde dezenfekte edilerek aşurelerini aldılar.

GLUTEN HASTALARININ HER ZAMAN YANINDAYIZ

Kütahya Valisi Ali Çelik bugün burada toplumsal anlamda kendi içimizde bir sosyal farkındalık projesinin bir etkinliğinde buluştuk. Bu anlamda bu etkinliği düzenleyen Belediye Başkanımıza şehrimiz adına teşekkürü borç biliyoruz. Hepimiz içinde bulunduğumuz şartlar gereğince hayatımızı daha iyi yaşamaya çalışıyoruz ama bazen eksikliklerimiz oluyor bunu da kapatma çabası içindeyiz bu anlamda destek isteyen özellikle glütenin insan vücuduna verdiği bazı sıkıntılardan dolayı hayatlarında zorluk yaşayan insanlara karşı derneğimizin çok yoğun faaliyetleri var. Bu anlamda sayın belediye başkanımız olmak üzere hepinize teşekkür ederim. Bize düşen onların yanında olmak her şartta yaşadıkları sürece desteklemek bizlerin boynunun borcu bizler her sürecinde derneğimiz ile beraber derneğimize üye olan olmayan bu şartlar adı altında hayatlarını devam ettirmek bizler onların yanındayız. Kütahya Belediyesinin organizasyonuyla yapılan etkinlikte Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları Salih Özden, İlyas Bahar, Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel ve vatandaşlar katıldı.

PAYLAŞ