3 PROJEYLE KÜTAHYA’YI TEMSİL EDECEKLER

TÜBİTAK 2020 Yılı 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına katılacak öğrenci ve öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’i ziyaret etti.

“TÜBİTAK 2020 Yılı 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda Kütahya BİLSEM 3 projeyle Bursa Bölge Sergisinde ilimizi temsil edecek. Bölge finalleri proje sunumları 12-16 Ekim tarihlerinde online şekilde yapılacak.

Yarışmaya katılacak öğrenci ve öğretmenler ile Maarif Salonunda bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğrenci ve öğretmenlerden projeler hakkında bilgi aldı. Öğrencilere başarılar dileyen İl Millî Eğitim Müdür Hasan Başyiğit, öğrenci ve öğretmenleri yaptıkları çalışmalardan dolayı ve bölge sergisine katılacak olmalarından dolayı tebrik etti. Şube Müdürü Mustafa Ağca Okur da öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi.

Fen Bilimleri Öğretmeni Sevgi Alan danışmanlığında, Yağız Eynur’un Coğrafya alanındaki “Kütahya Merkez İlçesi İlköğretim İkinci Kademe Öğrencilerinin Su Ayak İzi Seviyelerinin İncelenmesi” isimli proje; Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Nilgün Gürler’in danışmanlığında, Ayşe Nazlı Önder’in Teknolojik Tasarım alanındaki “Su Tasarruflu Klozet” isimli proje ve Sınıf Öğretmeni Ayşe Özdemir’in danışmalığında, İsmail Erdem Aslan’ın Türkçe alanındaki “Türkçesi Varken Oyunu İle Türkçenin Doğru ve Güzel Kullanımına İlişkin Farkındalık Oluşturma” isimli proje  “TÜBİTAK 2020 Yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Sergisi”ne davet edildi.

PAYLAŞ