KÜTAHYA’NIN MHP’DEN İKİ VEKİLİ VAR

Evet! yanlış okumadınız. Kütahya’nın TBMM’de Milliyetçi Hareket Partisi koltuklarında iki Milletvekili var.

Ama bugüne kadar görmedik. Buda gayet doğal. Çünkü Kütahya’dan seçilmiş değil.

Doğum yeri de Kütahya değil. Eminim bu yazımdan sonra ilk fırsatta Kütahya’yı ziyaret edecektir.

Kim diye merak etmeyin. Kayseri Milletvekili Sayın Mustafa Baki Ersoy, kendisini Kütahyalılar tanımıyor demeyeceğim. 1980-1981 ve 1982 kuşağından mutlaka tanıyanlar olacaktır.

Kendisi Kayseri Milletvekili, fakat doğum yeri Yozgat.

Kütahya bunun neresinde? Kendisi ilk ve orta öğretiminden bir bölümünü Kütahya’da okudu.

Aynı Kütahya Valisi Sayın Ali Çelik gibi. Kendisi gelir gelmez burada okuduğu ve geçirdiği yılların hatırına görevini daha fazla yaparak memleketi gördüğü Kütahya’ya hizmet etme çabası ve gayreti içinde.

Eminim Sayın Mustafa Baki Ersoy’da aynı duyguları taşıyacaktır. Kendisi aynı zamanda Kütahya Milletvekilimiz Sayın Erbaş ile de yakın akraba.

Sayın Erbaş, geçtiğimiz aylarda Ersoy ve beraberindekilerle Kayseri ziyareti yapmış ve yeğenine destek vermiştir. Aynı hassas duyguları Sayın Ersoy’dan bir Kütahyalı olarak bekliyorum. Buda bir vatandaş olarak benim en doğal hakkım.

Tabi burada bazı şeyleri de yazmadan geçemeyeceğim.

Biz seçimlerden önce birçok Kütahya Milletvekili ve Bakanı gördük. Seçim önü ve sonrasında gelirler “Beni de Kütahya’nın bir vekili olarak görebilirsiniz” “Bende Kütahya’nın vekili ve Bakanıyım” “Ben eğitimimi ……. Okulda yaptım” dediler.

Şimdi hiçbirisi dönüp bir ziyaret bile yapmıyorlar. Yani çabuk unuttular.

Ama ben Sayın Mustafa Baki Ersoy’un böyle olmayacağını düşünüyorum. Nedenine gelince kendisi genç ve yeni vekil, eminim ülkemize uzun zaman hizmet edecektir.

Sayın Erbaş ile birlikte Kütahya’ya da hizmet etmesini beklerim. Sonuç olarak Kayseri ticaretin merkezi yerlerden biri, eminim yatırımcıları yönlendirme konusunda bir etkisi olabilir. Bizim hem tanıtımda hem de sanayileşmede büyük desteğe ihtiyacımız var.

Herhâlde yükümüzü bir nebzede olsa hafifletmek için mücadele verir.

PAYLAŞ