İMAM HATİPLİLER KURULTAYDA BULUŞTU

İmam hatip camiasının bir araya gelerek sorunlarını tartıştıkları ve gelecek hedeflerini belirledikleri 20. İmam Hatipliler Kurultayı Uşak’ta tamamlandı. Kütahya’dan da Milletvekilleri Ecz. İsmail Çağlar Bayırcı, Mehmet Demir ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay programa katılım sağladı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin, Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen, ÖNDER 20. İmam Hatipliler Kurultayı’nda yaptığı konuşmada, bir imam hatipli olarak, imam hatip camiasına gönül verenlerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Veliler neden çocuklarını imam hatip liselerine gönderiyorlar?

Velilerin neden çocuklarını imam hatip lisesine gönderdiğini açıklayan Bakan Tekin, “Burada baktığımızda şu soruların cevabını vermek için imam hatip liselerine gönderiyorlar. Hem çağın ilimlerine hem de dini değerleri bir arada öğrensin istediği için imam hatip liselerine gönderiyorlar. İkinci sebep ise İslam’ı tanısın, eğitimini sürdürürken ibadetlerini de yerine getirsin hem bu dünyasını hem de ahiretine sahip çıksın temennisiyle gönderiyorlar. Hızla değişen modern dünyanın çocukların geleceğini güvence alınmasını isteyen ve bu sebeple çocuklarını imam hatip liselerine gönderen ciddi bir kitle var. Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu okullara, bu beklentilerin tamamının üstünde değer veriyorum. Ben üniversite okullarını çok yönlü, çok boyutlu gelecek projeksiyonun inşa edici kurumları olarak görüyorum. Biz bir gelecek inşa etmeye çalışıyoruz, biz bir yeni Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz ve imam hatip okulların inşa edici kurumların en önemlisi olarak değerlendiriyorum” dedi.

“Bu yılın şiarı nitelik gelecek oldu”

Programın detaylarını aktaran AK Parti Kütahya Milletvekili Ecz. İsmail Çağlar Bayırcı, “20.ÖNDER İmam Hatipliler Kurultayındayız. Milletvekilimiz Mehmet Demir ve İl Başkanımız Mustafa Önsay ile birlikte TBMM Meclis Başkanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanımız Bilal Erdoğan’ın hitapları ile yer aldığı kurultaya katıldık. Türkiye genelinden 600 derneğimizin katıldığı kurultayda ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, yılın şiarını “Nitelikli Gelecek” olarak açıkladı:

“Ey İmam Hatiplim, zaman; emeği sırtlanıp, asrın idrakini geleceğe taşıma zamanıdır. Gün; ilim ve hikmet mirasımızı kuşanıp nitelikli bir geleceği inşa etme günüdür.” dedi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için : 0.274.333 43 36’yı arayabilir, ku[email protected]  adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ